Parasole ogrodowe – niezastąpione w ogrodzie

Parasole ogrodowe – niezastąpione w ogrodzie

0

W ogrodzie możemy bawić się przestrzenią tak jak nigdzie indziej. Mamy szansę ją wykorzystywać w atrakcyjny sposób, czego nie zrobimy do tego stopnia we wnętrzach. Możemy przestrzeń na wpół zamykać, tworząc przyjemne zakątki do wypoczynku, które jednocześnie połączone są z malowniczym otoczeniem. Przykładem takich miejsc są werandy czy altanki. Osłonięte z góry, a jednocześnie zapewniające przybywanie na zewnątrz. Rodzajem takiej formy częściowo zamkniętej jest zabudowa szklana, gwarantująca piękne widoki i komfort przebywania.

Spontaniczne zakątki ogrodowe

Ogród daje nam naprawdę wiele możliwości, jeśli chodzi o samo wykorzystanie przestrzenni. Także w sposób spontaniczny, co zdecydowanie ułatwiają rozległe baldachimy ogrodowe czy duże parasole do ogrodu. Możemy je ustawić wszędzie tam, gdzie zapragniemy wykreować miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu. Jednocześnie zapewniając sobie ochronę przed słońcem czy drobnym deszczem. W komponowaniu w spontaniczny sposób takich wyjątkowych miejsc w ogrodzie niezastąpione okazują się meble ogrodowe rattanowe bądź technorattanowe – przedmioty lekkie i łatwe do przenoszenia.

Interesująca prezentacja ogrodowa

Nowoczesne parasole ogrodowe sprawdzą się na tarasie, na patio, w kącie ogrodu lub w samym jego centrum. Wszędzie zaprezentują się elegancko. Zwłaszcza że mamy możliwość dopasowania koloru parasola do całej stylizacji. Na przykład do koloru mebli technorattanowych czy do poduszek siedziskowych i oparciwoych. Parasol i zestaw wypoczynkowy do ogrodu warto rozważyć jako całość kolorystyczną. Niekoniecznie musi być on tego samego koloru co meble, ale na przykład może komponować się z nimi na zasadzie kontrastu. Biały parasol i czarny narożnik technorattanowy – to atrakcyjne połączenie.