Pendrive z nadrukiem jako pomysł na prezent

Pendrive z nadrukiem jako pomysł na prezent

0

Nośniki pamięci oraz pamięć zewnętrzna, mimo popularyzacji dysków w chmurze, są nadal popularne. Niewielkie wymiary, do tego coraz częściej bardzo ciekawy kształty czy napis sprawiają, że pendrive z nadrukiem staje się niezastąpionym gadżetem.

Pendrive’y jako gadżet reklamowy


Firmy coraz częściej sięgają po gadżety reklamowe, które ich klienci mogliby wykorzystywać w przyszłości. Stąd też bierze się popularność pendrive’ów, power banków, zestawów piśmienniczych czy dodatków do smartfonów. Firmom nie wystarcza już prosty gadżet, na którym pojawi się logo czy nadruk promujący firmę. Zamiast jednorazowego korzystania z produktu firmy wybierają gadżety, które będą przydatne ich posiadaczom. Z tego powodu pendrive z nadrukiem jest jednym z najpopularniejszych gadżetów, po które sięgają również osoby prywatne poszukujące oryginalnych prezentów.

Najpopularniejsze kształty pendrive’ów


Większość pendrive’ów to pendrive’y czworokątne z zamykanym portem USB lub pendrive’y dostępne w kartach o wielkości klasycznej karty płatniczej. Przy pendrive’ach zamykanych warto wspomnieć o modelach, których wierzchy wykonane zostały z gładkiego drewna, metalu czy nawet ekologicznego papieru. W zależności od rodzaju materiału na pendrive’ach pojawia się nadruk, zwykle wykonywany metodą tampodruku, lub stosowany jest grawer. Coraz częściej pendrive’y stanowią część bransoletek silikonowych.

Kiedy sięgać po pendrive z nadrukiem


Pendrive’y są nadal popularne jako nośniki pamięci. Ze względu na swoją zróżnicowaną pojemność mogą być wykorzystywane zarówno jako sposób na szybkie przeniesienie plików na własny komputer, jak i metoda na przechowanie większych plików przy chwilowym braku wolnej pamięci w stacjonarnym komputerze. Przy korzystaniu z pendrive’ów warto pamiętać, aby zainstalować specjalny program, który uchroni przegrane pliki przed wirusami. Korzystanie z pendrive’ów jest bezpieczniejsze niż korzystanie z plików przechowywanych w chmurze, jeśli do takiego pliku użytkownik dostaje się z obcego sprzętu.

Materiały do tekstu udostępniła firma Pola Studio – pendrive z nadrukiem i inne gadżety z nadrukiem