Personalizacja grzejnika drabinkowego

Personalizacja grzejnika drabinkowego

0

Kupując grzejnik drabinkowy, raczej jesteśmy przyzwyczajeni do sytuacji, w której kupujemy gotowy produkt bez możliwości jakichkolwiek zmian w jego obrębie. Taki krok jest uzasadniony, ponieważ nieumiejętne zmiany wprowadzane do produktu, mogłyby w dalszej perspektywie uszkodzić sprzęt i zagrozić jego użytkownikom. Jednak wiele firm oferuje możliwość personalizacji takiego grzejnika. Na czym ona polega?

Czym jest personalizacja?

Personalizacja to proces, w którym dany produkt jest dostosowany do konkretnych wymagań Klienta. Z reguły produkty takie są droższe, ale… o wiele bardziej funkcjonalne. Tak też jest w przypadku grzejników drabinkowych. Można kupować konkretne produkty, ale można też dopasować je do własnych wymagań. Z reguły to drugie rozwiązanie daje znacznie większą satysfakcję.

Jak personalizować grzejnik drabinkowy?

Ktoś mógłby powiedzieć, że personalizowanie grzejnika nie ma większego sensu. Tymczasem ma – gdyż można „ubogacić” go o nowe funkcjonalności, które będzie można wykorzystać po jego zamontowaniu. Jakie to funkcjonalności?

1. Dodatkowa grzałka. Grzejnik drabinkowy ma z reguły ogrzewać łazienkę i służyć do suszenia różnych ubrań. W zimie korzystanie z takiego grzejnika nie wiąże się z żadnymi utrudnieniami. Co innego, gdy mamy lato. Czy warto uruchamiać całą instalację centralnego ogrzewania, by przy okazji ogrzać jeden grzejnik? Zdecydowanie nie! Lepiej będzie, jeśli zdecydujemy się na zamontowanie grzałki (na przykład o mocy 300 W). Pozwoli ona nagrzać wspomniany grzejnik bez ryzyka, że upieczemy się we własnym domu podczas upalnego lata.

2. Sposób zasilania ciepłą wodą. Z reguły grzejniki są wyposażone w klasyczny, dolny sposób zasilania ciepłą wodą. Dlaczego tego nie zmienić? Owszem, rozwiązanie takie może być mniej funkcjonalne, ale… czego nie robi się dla Klienta. Tym bardziej, jeśli układ jego łazienki sprawia, że taki montaż jest konieczny?

3. Kształt i rozmiar. Nie ma co ukrywać – dostępne w sprzedaży grzejniki drabinkowe z reguły mają bardzo podobną budowę. Dlaczego nie zaprojektować własnego grzejnika, bądź przynajmniej delikatnie zmienić kształt grzejników znajdujących się w ofercie danej firmy? Przecież niekoniecznie produkty danej linii muszą pasować do naszej, łazienkowej aranżacji wnętrza. Dotyczy to w głównej mierze tych wszystkich wnętrz, które są oparte na nowoczesnych aranżacjach.

4. Akcesoria dodatkowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w nowoczesnym grzejniku zamontować na przykład… wieszaki. Tak, można w nie wyposażyć każdy grzejnik (i dotyczy to w głównej mierze właśnie grzejników drabinkowych). Dzięki wieszakom (a także innym dodatkowym gadżetom), możliwe jest zawieszenie suszonej odzieży, bez konieczności umiejscawiania jej na powierzchni grzejnika. Rozwiązanie to jest z pewnością o wiele bardziej funkcjonalne i gustowne.

Grzejniki drabinkowe można dowolnie modyfikować. Pamiętajmy jednak, że każda modyfikacja będzie wiązać się z większym kosztem wyprodukowania urządzenia. Zwłaszcza, że są to produkty budowane na zamówienie.

Grzejniki do domu kupisz w sklepie https://1lazienka.pl/category/ogrzewanie-grzejniki-drabinkowe.