Piękne i trwałe paznokcie na długi czas

Piękne i trwałe paznokcie na długi czas

0

Nie każdy może pochwalić się mocnymi paznokciami, o ładnej płytce. Zwykle są one łamliwe, miękka, a ich powierzchnia nie jest jednolita. Niektórym kobietom bardzo trudno jest zapuścić długie paznokcie. Na pomoc przychodzi metoda akrylowa.

Czym są paznokcie akrylowe?

Malowanie paznokci zwykłym lakierem już dawno zostało wyparte przez inne rozwiązania. Dużo pań sięga po metodę akrylowego zdobienia paznokci. Dzięki niej możliwe staje się utwardzenie łamliwych paznokci i przedłużenie ich. Efekt utrzymuje się przez parę tygodni i możliwe jest nawet uzupełnianie ubytków zamiast zdejmowania starej warstwy w całości.

Na akryl składają się specjalne proszki i płyny, które nakładane są punktowo. Do tego dodawany jest primer, co w całości tworzy mocną płytkę paznokciową. Możliwe jest samodzielne nałożenie akrylu na paznokcie, ale nie jest to najlepsze rozwiązanie dla osób, które nie mają wprawy.

Metoda akrylowa zdobienia paznokci – co przemawia za tym rozwiązaniem?

Paznokcie akrylowe cieszą się dużą popularnością i to nie bez powodu. Mają wiele zalet. Jeśli komuś zależy na uzyskaniu twardych i wytrzymałych paznokci, jak najbardziej warto skorzystać z metody akrylowego zdobienia paznokci. Uzyskany efekt przedłużonych paznokci utrzymuje się przez bardzo długi czas – nawet przez trzy tygodnie. Akrylowa płytka jest bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne i substancje chemiczne.

To właśnie za pomocą akrylowych paznokci można odbudować swoje naturalne. Nie trzeba nakładać grubej warstwy. Zaletą tej metody zdobienia paznokci jest to, że można do woli eksperymentować i to nawet po paru tygodniach. Można uzupełnić powstały odrost paznokcia, wstawiając tam przykładowo jakieś dodatki ozdobne. Nie ma mowy o monotonni.

A co z wadami?

Metoda akrylowa zdobienia paznokci ma wiele zalet, przez co cieszy się tak dużą popularnością wśród pań, ale nie jest wolna od wad. Oczywiście jest ich znacznie mniej niż zalet, ale warto mieć je na uwadze przy wyborze metody zdobienia paznokci.

Wadą metody akrylowej jest to, że zapach akrylu jest niemiły. Jest na to pewne rozwiązanie, a mianowicie poszukanie akrylu w bezzapachowej wersji. Plusem i jednocześnie minusem jest szybkie schniecie akrylu. Jest to problematyczne dlatego, że zbyt szybkie schnięcie utrudnia uformowanie pożądanego kształtu paznokcia. Jeśli ktoś nie ma wprawy, może być to dla nich nie lada wyzwaniem. Do wad paznokci akrylowych zaliczyć można niską przepuszczalność powietrza.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda akrylowa zdobienia paznokci https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-akrylowa/.