Sortowanie i recykling cyny

Sortowanie i recykling cyny

0

Jedną z wielu zalet ponownego wykorzystania złomu poprzez recykling cyny jest to, że metal nie zmienia właściwości fizycznych nawet po wielokrotnym użyciu. Istnieje wiele firm i osób indywidualnych zarabiających wiele pieniędzy od zbierania, sortowania i recyklingu złomu, dla niektórych jest to sposób na życie. Złom, który trafia do zakładów recyklingu, można uogólnić na dwa główne obszary: żelazne i nieżelazne. Metale żelazne obejmują takie rzeczy, jak stal, żelazo i cynę oraz metale nieżelazne, takie jak miedź, ołów, aluminium i wiele innych.

Sortowanie złomu cyny

Za sortowanie złomu odpowiada profesjonalny skup cyny. Magnes może być użyty do identyfikacji odmiany żelaza, ponieważ magnesy będą przyklejać się do niej. Jest to zasada stosowana w całym procesie recyklingu. W fabryce złomu, większość dotyczy głównie starych pojazdów i urządzeń gospodarstwa domowego itd. Operatorzy używają sprzętu chwytakowego i magnetycznego do przemieszczania metali z palety do sortowania. Operator na ziemi również sprawdza wizualnie i nadzoruje stosy złomu, zanim operator żurawia i spycharki zacznie działać. Powodem tego jest ograniczenie zagrożeń, a także unikanie poważnego uszkodzenia sprzętu recyklingu z przedmiotów i śmieci, których nie można ponownie wykorzystać.

Złom cyny

W procesie recyklingu złom cyny umieszczany jest na taśmie transportowej, która prowadzi do ogromnego rozdrabniacza. Jest to specjalny bęben zaprojektowany do popychania metalu. Rozdrabniacz obsługuje wiele ciężkich materiałów. Metal podawany do maszyny jest cięty w kawałki przez mechanizmy. Rezultatem jest mieszanina metali i innych odpadów. Kawałki są oddzielane za pomocą bębna magnetycznego. Elementy stalowe przykleją się do magnesów, a reszta przechodzi i ostatecznie trafia na inny przenośnik taśmowy. Elementy stalowe są cenne i warte pozbawienia zanieczyszczeń niemetalicznych, dlatego też konieczne jest usunięcie wszelkich zbędnych materiałów.

Recykling cyny

Pozostały materiał na taśmie należy sortować w celu uzyskania zmieszanego z odpadami metalu nieżelaznego. System oddziela cenny metal nieżelazny z użyciem magnesów w celu wytworzenia siły odpychającej. Metal zebrany przez ten proces obejmuje m.in. miedź i mosiądz. Recykling złomu i cyny to doskonały sposób na odnawialne źródła energii dla przemysłu. Zbieranie i recykling złomu może być bardzo dochodowe dla kolektorów. Metal to globalny towar, na który zawsze jest duży popyt. Dlatego warto odwiedzić najbliższy skup cyny i uzyskać korzystną cenę za stare, bezużyteczne odpady.