W XXI wiek z nowoczesnymi domami drewnianymi

W XXI wiek z nowoczesnymi domami drewnianymi

0

Współcześnie wybudowanie domu nie jest żadnym problemem – o ile oczywiście posiadamy odpowiednie zaplecze finansowe. Dawniej sama budowa zajmowała lata, jednak koszty były mniejsze. Czy istnieją alternatywy do samodzielnego budowania domu murowanego czy kupowania gotowego produktu od dewelopera? Okazuje się, że tak – warto zainteresować się domami w konstrukcji szkieletowej.

Nowoczesne budownictwo wykorzystujące drewno

Konstrukcje wykonywane z drewna nie są niczym nowym – moda na domy drewniane przywędrowała do nas ze Skandynawii i Kanady. W regionach tych drewna jest pod dostatkiem, przez co jego wykorzystanie jako materiału budulcowego jest powszechne. W Polsce domy z drewna widoczne były już pod koniec XX wieku, jednak dopiero dzisiaj osiągnęły prawdziwą popularność. Wszystko za sprawą licznych firm oferujących nam nie tylko nowoczesne projekty domów z drewna, ale także samą ich budowę. Jedną z takich firm jest mawit.com.pl, który zaproponuje nam obszerny katalog interesujących domów jednorodzinnych piętrowych i parterowych z możliwością zabudowania poddasza. Projekty tworzone były z myślą o współczesnych oczekiwaniach – wewnątrz domów znajdziemy wiele przestrzeni i światła, dodatkowo możliwe jest także wybranie projektu z garażem. W przypadku projektów możliwe jest naniesienie niewielkich poprawek, przy zgodzie głównego projektanta.

Dlaczego nowoczesne domy z drewna cieszą się taką popularnością?

Z pewnością najważniejszym zagadnieniem jest cena – duże zainteresowanie nowoczesnymi domami drewnianymi wynika z faktu, że mogą być one o 35% tańsze niż klasyczne domy murowane. Wiele osób zwraca uwagę także na to, w jak szybkim czasie budowany jest dom z drewna. Firmy budowlane są w stanie postawić dom w stanie surowym zamkniętym w ciągu 2-4 miesięcy.