Wyprawka dla niemowlaka – co można zrobić samemu?

Wyprawka dla niemowlaka – co można zrobić samemu?

0

Czas oczekiwania na narodziny dziecka czasem dłuży się niemiłosiernie. Będąc już w domu i mając chwile dla siebie, warto pomyśleć o tym, co już teraz możemy wykonać dla malucha, który niedługo pojawi się na świecie. Zwłaszcza, że szycie wcale nie jest trudne, a wiele rzeczy z łatwością można wykonać samodzielnie.

Koce, kocyki, otulacze i kołderki

Wystarczy odwiedzić internetowy sklep z tkaninami, aby przekonać się, jak ogromny wybór tkanin różnego rodzaju jest tam dostępny w naprawdę przystępnych cenach. Niejednokrotnie okazuje się, że uszycie danej rzeczy jest kilkakrotnie tańsze od zamówienia jej w serwisie aukcyjnym. A przygotowywanie wyprawki dla niemowlaka może nam sprawić ogromną radość. Pierwszą rzeczą do uszycia, o której warto pomyśleć jest kocyk oraz poduszeczka z miękkiego, tłoczonego w kropeczki polaru minky. Polar ten jest idealną propozycją dla malucha, a w sklepach znajdziemy zatrzęsienie produktów z niego wykonanych. Polar możemy połączyć z odrobinę sztywniejszą bawełną w jakieś kolorowe, dziecięce wzory, np. misie, papugi czy też pieski. Jeśli chcemy, aby kocyk był grubszy – do środka możemy włożyć specjalną watolinę antyalergiczną o grubości kilku centymetrów. Jeśli chcemy, aby taki kocyk czy też kołderka mogła też pełnić funkcję rożka lub otulacza, dobrze jest w odpowiednim miejscu wszyć rzepy, które umożliwią jego zapinanie.

A może jakieś ubranka dla malucha?

Sklep oferujący materiały do szycia to ogrom różnego rodzaju tkaniny i dzianiny o różnej kolorystyce, strukturze, gramaturze i właściwościach. Decydując się na miękkie, elastyczne dzianiny możemy pokusić się o samodzielne uszycie spodenek dla niemowlaka lub też czapeczki. Posiadając podstawową wiedzę o szyciu, wystarczy poszukać w internecie szablony do druku, a potem już tylko odpalić maszynę do szycia. Dresik, a może spódniczka – wykonanie takich maleńkich ubranek, które spakujemy ze sobą do szpitala na pewno sprawi nam ogromną przyjemność i umili nam ten trudny czas oczekiwania na narodziny dziecka. Możliwości są nieograniczone!