Zamień ołtarz na ślub pod palmami!

Zamień ołtarz na ślub pod palmami!

0

Coraz więcej par szuka alternatywy dla klasycznego ślubu – w Polsce co roku wzrasta ilość ślubów kościelnych konkordatowych, nie ubywa jednak w statystykach ślubów w USC. Obie ceremonie są charakterystyczne, a wybieramy je głównie ze względu na przekonania religijne lub ich brak.

Śluby poza USC – pałace, zamki, ogrody botaniczne…

Od niedawna polskie prawo dopuszcza zawieranie związków małżeńskich poza USC – umożliwiły to nowe przepisy, które weszły w życie na początku 2015 roku. Młode pary mogą zaplanować ślub w zabytkowym zamku czy pałacu lub też w ogrodzie restauracji, gdzie odbędzie się przyjęcie ślubne. Musimy jednak pamiętać, że taka odmiana będzie nas kosztować znacznie więcej niż klasyczny ślub w USC.

A może na tropikalnej wyspie?

Ciekawą ofertę dla par planujących ślub przedstawiły niedawno topowe biura podróży. Zaoferowały one swoim klientom możliwość wyjazdu, podczas którego zorganizowana zostanie uroczystość ślubna pod palmami, a cały wyjazd połączony zostanie z krótkim urlopem poślubnym. Taka oferta trafiła w gusta wielu par – to nie tylko szansa na egzotyczne wakacje, ale przede wszystkim na nietuzinkową ceremonię, z dala od polskich tradycji i konieczności spełnienia oczekiwań rodziny. Ślub na Dominikanie czy innej egzotycznej wyspie to obecnie jeden z najmodniejszych trendów wśród wycieczek zagranicznych. Jak wygląda taki ślub? Biuro podróży zajmuje się wszystkimi szczegółami: od rezerwacji hotelu i biletów lotniczych, poprzez umówienie urzędnika cywilnego i zorganizowanie uroczystości na plaży, aż po załatwienie fotografa, który uwieczni tę ważną chwilę. Państwo młodzi nie muszą przejmować się niczym – wystarczy, że uiszczą opłatę za wyjazd i stawią się w określonym dniu na lotnisku. Podczas pobytu na egzotycznej wyspie warto zaplanować sobie czas aktywnie: na pływanie, nurkowanie, żeglowanie, zwiedzanie wyspy na rowerze czy samochodem.