Czy warto zainwestować w rower szosowy?

Czy warto zainwestować w rower szosowy?

0

Rowery szosowe stają się coraz bardziej popularne wśród zwykłych, niezawodowych miłośników jazdy na dwóch kółkach. Dzieje się tak być może dlatego, że kochamy sporty olimpijskie związane z jazdą na rowerze, a także znane wyścigi, którym kibicujemy. Z tego względu także chcemy poczuć ten pęd, który mogą dać tylko modele szosowe. Czy warto zaopatrzyć się w taki rodzaj roweru?

Szybka i ekscytująca jazda

Rowery szosowe wyróżniają się przede wszystkim swoją charakterystyczną konstrukcją, która wymusza na osobie jadącej pochyloną, aerodynamiczną pozycję. To właśnie ona pozwala na osiąganie nieprzeciętnych prędkości podczas jazdy. Dodatkowo do czynników, które wpływają na możliwość szczególnych osiągów, należy niewielka waga ramy oraz duże koła z cienkimi bieżnikami. Takie rowery wyglądają bardzo profesjonalnie i trzeba również wziąć pod uwagę, że nie są to modele tak tanie, jak rowery miejskie czy nawet górskie. Dla przeciętnego rowerzysty cena może wydawać się wysoka, ponieważ na dość dobry rower szosowy trzeba wydać ponad 3000 zł lub więcej, jednakże miłośnicy szybkiej jazdy wiedzą, że ta inwestycja się opłaca. Trzeba jednak wiedzieć, że rowery szosowe zostały stworzone po to by poruszać się po gładkiej powierzchni. Nie nadają się więc do pokonywania nierównych dróg. W takiej sytuacji sprawdzi się raczej rower górski.

Gdzie kupić dobry rower miejski?

Należy wziąć pod uwagę przede wszystkim to, że dobry rower, to rower cenionej firmy z tej branży. Tylko w takie modele opłaca się inwestować i wytrwają one lata intensywnej eksploatacji. Tanie rowery wyglądające jak szosówki niestety mogą szybko nas zawieść. Z tego względu najlepiej udać się do sklepu stacjonarnego producenta lub dystrybutora markowych rowerów. Oczywiście zakupów można również dokonać w sieci, pamiętając by ramę sprzętu dobrać do swojego wzrostu. Szukanie okazji w sieci naprawdę się opłaca, zwłaszcza jeżeli nie śpieszymy się z zakupem. Po sezonie, ale nie tylko, można znaleźć rowery szosowe przecenione nawet o kilkaset złotych. W e- sklepach można również nieraz trafić na promocje w sezonie lub wykorzystać kupon rabatowy. Rower zostanie nam przesłany wprost na nasz adres, więc nie musimy martwić nawet o transport.

Osoby, które nigdy wcześniej nie jeździły na rowerach szosowych, mogą być na początku nieprzyzwyczajone do typowej dla tych modeli pozycji, jednakże bardzo szybko ciało uczy się dostosowania do takiej konstrukcji. Satysfakcja z szybkości możliwej do osiągnięcia jest najlepszą nagrodą za trud poruszania się w początkowo nieco niekomfortowej pozycji.