Zaprojektuj kuchnię marzeń

Zaprojektuj kuchnię marzeń

0

Skandynawski minimalizm, angielska elegancja, a może wiejska naturalność? Niezależnie od tego, jaki styl jest Ci najbliższy, możesz stworzyć wnętrze trafnie odpowiadające indywidualnym gustom. Nowocześni producenci sprzętu oferują meble, dzięki którym możesz odtworzyć we własnym wnętrzu kawałek odległego świata, który od zawsze urzekał Cię swoim specyficznym klimatem. Jakie meble wybrać do kuchni, aby pomieszczenie nie tylko pięknie się prezentowało, ale również było praktyczne? Sprawdź!

Nowoczesny minimalizm

Kuchnie zaprojektowane w oparciu o minimalistyczne standardy charakteryzują się oszczędnością formy i surowym wykończeniem. Najbardziej charakterystycznym znakiem rozpoznawczym są tutaj meble o gładkiej, niemal lustrzanej tafli w jednolitym kolorze. Laminowane fronty meblowe powinny być pozbawione uchwytów i reagować na nacisk. Wszelkie dodatki i bibeloty są tutaj zbędne – sprzęt i akcesoria kuchenne lepiej zamknąć w szafkach.

Subtelna kuchnia w stylu prowansalskim

Kuchnia w stylu prowansalskim mocno kontrastuje z poprzednią propozycją. Ważnymi elementami w kuchni miłośnika francuskiego szyku są jasne, bejcowane lub przecierane meble o lekkiej konstrukcji, pastelowe barwy, motywy lawendy i oliwek przewijające się na meblach i wyposażeniu. Charakter kuchni prowansalskiej w dużej mierze tworzą dodatki, takie jak warkocze czosnku przywieszone w widocznym miejscu, doniczki ze świeżymi ziołami, stojak z francuskimi winami czy delikatna porcelana wyeksponowana za witryną.

Skandynawska prostota

Styl skandynawski od lat króluje w designie. Serca miłośników filozofii hygge skradło ciekawe połączenie prostoty formy z przytulnym ciepłem. W kuchni w skandynawskim stylu dominują naturalne materiały (głównie drewno), jasne kolory, rośliny oraz lekka zabudowa z białej płyty meblowej. W kuchni zaprojektowanej na skandynawską modłę nie może zabraknąć dużego stołu, przy którym odbywać się będą wieczorne spotkania z przyjaciółmi przy winie i pysznych potrawach. Na stronie www.gama-sklep.com.pl znajdziesz inspiracje, które pomogą Ci stworzyć kuchnię marzeń.