Prawidłowy montaż daszków ogrodzeniowych

Prawidłowy montaż daszków ogrodzeniowych

1

Elementem zabezpieczającym całość ogrodzenia są daszki – mają za zadanie chronić materiał przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych takich jak np. wilgoć. Poza tym daszki stanowią niezaprzeczalny element dekoracyjny o dużych walorach estetycznych.

Aby ogrodzenie mogło nam służyć długie lata, należny pamiętać o kwestiach istotnych

Warto dobrać odpowiedni kształt i wielkość do budowanego ogrodzenia. Na rynku jest sporo rodzajów daszków ogrodzeniowych, więc z tym nie powinno być większych problemów.

Najważniejsza jednak jest technika odpowiedniego montażu, która zapobiegnie dalszym problemom natury technicznej. Najważniejszym jest wykonanie kapinosów (odpływ wody) oraz uszczelnienie powierzchni między daszkiem a bloczkiem słupka. W przeciwnym razie możemy narazić się na powstawanie nieładnych plam i zacieków na ogrodzeniu. W sytuacji kiedy nasze daszki takich kapinosów nie mają zawsze możemy wykonać odpowiednie nacięcia, które będą spełniać tę funkcję. Trzeba również poddać daszki ogrodzeniowe odpowiedniej obróbce szlifierskiej i montować je używając mrozoodpornego spoiwa łączącego – tutaj niezalecana jest oszczędność, gdyż niskie temperatury mają ogromny wpływ na stosowane kleje.

Jak montować daszki ogrodzeniowe

Należy również uszczelnić komory bloczków tak, aby nie były narażone na działanie wilgoci. Do tego odpowiednia jest masa silikonowa. Na samym koni trzeba pamiętać o odpowiednim zaimpregnowaniu całego ogrodzenia, dzięki czemu materiał przez długie lata będzie zachowywał swój ładny wygląd.

Jeżeli odpowiednio podejdziemy do sprawy montażu i pielęgnacji betonowego ogrodzenia to możemy sobie zapewnić trwałość estetyki jakie materiałów.

Polecamy:
Szeroką ofertę ogrodzeń betonowych oraz elementów wykończeniowych znajdziecie Państwo na stronie producenta Betoniarnii Kaczmarek – www.betoniarniakaczmarek.pl