Znajdź sposób na piękną cerę i nie martw się zmarszczkami!

Znajdź sposób na piękną cerę i nie martw się zmarszczkami!

0

Zmarszczki szpecą, dodają lat, sprawiają, że skóra twarzy jest mniej atrakcyjna. Proces powstawania zmarszczek jest złożony i wpływa na niego wiele czynników. Wiele osób zastanawia się, czy możliwe jest skutecznie walczenie z oznakami upływającego czasu? Okazuje się, że tak – nowoczesne metody niwelowania zmarszczek zaoferują nam kliniki medycyny estetycznej!

 

Jak powstają zmarszczki?

Zmarszczki są przede wszystkim efektem zanikania w naszych organizmach kwasu hialuronowego, który odpowiedzialny jest za łączenie wody w komórkach. Przesuszona skóra staje się mało elastyczna, podatna na uszkodzenia. Na szybsze pojawianie się zmarszczek wpływ mają również inne czynniki, takie jak nadmierne promieniowanie UV, zanieczyszczenie środowiska, zła dieta, niedostateczne nawodnienie organizmu, palenie tytoniu czy nadużywanie alkoholu.

 

Jak skutecznie walczyć ze zmarszczkami?

Jeszcze niedawno panowała opinia, że ze zmarszczkami możemy walczyć przy pomocy kremów od topowych producentów. Dzisiaj wiemy, że nie jest to możliwe – aby niwelować zmarszczki działanie powierzchniowe nie wystarcza. Skuteczne metody na proces starzenia się skóry są zabiegi medycyny estetycznej, przeprowadzane w klinikach w całej Polsce. O jednej z takich klinik przeczytamy na stronie karolinakusnierz.pl.

 

Zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej pozwalają na walkę ze zmarszczkami mimicznymi, lwią zmarszczką na czole, zmarszczkami palacza, na konturowanie owalu twarzy. Wykorzystywany w tym celu kwas hialuronowy jest gruntownie przebadany i nie powoduje alergii. Przed zabiegiem konieczne jest odbycie konsultacji lekarskiej i wykonanie dokładnego wywiadu lekarskiego w celu wykluczenia wszelkich przeciwwskazań. Sam zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania, a efekty widoczne są od razu.