Żyrandol do salonu – czy pasuje do każdej aranżacji?

Żyrandol do salonu – czy pasuje do każdej aranżacji?

0

Żyrandol to taki rodzaj lampy wiszącej, która od razu przywodzi na myśl skojarzenie z przepychem i wnętrzami, które uwielbiają bogate zdobienia. Nic bardziej mylnego! Obecnie na rynku elektrycznym istnieje wiele żyrandoli, które mogą pojawiać się zarówno we wnętrzach glamour w otoczeniu kryształków i złota, jak i surowe, nowoczesne żyrandole do salonów minimalistycznych oraz nowoczesnych.

Żyrandol – czy każdy może go mieć?

Salony potrzebują dużo zróżnicowanego oświetlenia. Głównym źródłem światła jest przeważnie lampa wisząca lub plafon, dodatkowymi – lampy stojące lub dekoracyjne. Niewiele osób tak naprawdę decyduje się na żyrandol ze względu na jego rozmiary. Wymaga on bowiem dużej ilości miejsca, a co za tym idzie – pokaźnego salonu. Niewiele osób jednak wie, iż obecnie żyrandole można dopasować niemal do każdego wnętrza. Nowoczesne urządzenia posiadają bowiem tyle opcji regulacji, iż nawet w niewielkim salonie możemy zaprojektować wspaniałą i robiącą wrażenie aranżację świetlną.

Do jakich salonów pasuje żyrandol?

Żyrandol tak naprawdę pasuje do każdego salonu, lecz musi być odpowiednio usytuowany, a jego styl powinien być dopasowany do porządku aranżacyjnego. Dlatego, jeśli decydujemy się na żyrandol w loftowym mieszkaniu, powinniśmy zastanowić się nad kupnem lampy z maksymalnie dużą ilością odkrytych metalowych elementów np. żyrandole mosiężne. Loft kocha również żarówki edisonowskie, dlatego szukają lampy, warto zwrócić uwagę na widoczność żarnika. Z kolei, gdy planujemy zawieszenie żyrandola we wnętrzu nowoczesnym, powinniśmy zwracać uwagę na prostotę kształtów, brak zbędnych ornamentów oraz stonowane kolory. Ważne, aby bez względu na styl żyrandola do salonu wybierać urządzenia z energooszczędną technologią LED. Dzięki niej mamy pewność, że wybrane przez nas pomieszczenie będzie dobrze doświetlone, a pobór mocy nie będzie obciążeniem dla domowego budżetu.