BIZNES W INTERNECIE I OPTYMALIZACJA PODATKÓW

BIZNES W INTERNECIE I OPTYMALIZACJA PODATKÓW

0

Przeważnie decyzja o założeniu firmy i rozpoczęciu handlu w sieci wiąże się z wyborem optymalnej formy opodatkowania. Jest ona o tyle ważna, że może przynieść znaczne oszczędności zarówno w pierwszym roku zakładania przedsiębiorstwa, jak i później w trakcie prowadzania naszej działalności.

 

Korzyści mogą wynikać z dwóch rodzajów działań:

  1. Przesunięcie zapłaty podatku w czasie, a w konsekwencji z obniżenia bieżących zobowiązań
  2. Zmniejszenie wartości zobowiązań na rzecz fiskusa, a w najkorzystniejszym przypadku nawet ich wyeliminowaniu.

W praktyce wielu początkowych przedsiębiorców obawia się stosowania działań optymalizacyjnych, twierdząc że „kombinowanie” z podatkami może spowodować częstsze i dłuższe kontrole z Urzędu Skarbowego. Jest to bardzo błędne postrzeganie, i należy pamiętać że właśnie wybór najrozsądniejszych działań zgodnych z powszechnie obowiązującymi przepisami, może być powodem włącznie pozytywnych skutków dla każdego przedsiębiorcy i jego portfela.

 

Wielu przedsiębiorców nie chce odsuwać w czasie zobowiązań podatkowych. Takie osoby rezygnują jednocześnie z metody pozwalającej na odpis na poczet zobowiązań podatkowych, które choć wynikają z obecnych działań, będą opłacane dopiero w przyszłości. Dzięki tej metodzie przedsiębiorca przez określony okres może dysponować dodatkowymi środkami pieniężnymi. W przypadku obaw należy pamiętać, że zebrane kwoty możemy przechowywać na lokacie, z której odsetki będą stanowiły zysk z zastosowanej metody optymalizacji.

Należy liczyć się również z faktem, że nie koniecznie wszystkie metody optymalizacji podatkowych możemy zastosować decydując się na e-biznes. Związane jest to z formą prawną, jaką zastosujemy i wynikających z niej ograniczeń. Większość spółek prawa handlowego zmuszonych jest do opodatkowania podatkiem CIT dotyczącym osób prawnych, w przeciwieństwie do stosowanego w przypadku próbnych przedsiębiorców podatku PIT, dotyczącego osób fizycznych, a w konsekwencji do ograniczeń wynikających z formy opodatkowania przeznaczonej dla małych podatników.

Jeśli nie jesteśmy czujemy się na tyle mocni w podatkach, aby samemu nimi zarządzą warto zwrócić się z pomocą do biur rachunkowych działających na terenie całego kraju. W samej Warszawie do dyspozycji mamy ogromną ilość firm zajmujących się usługami księgowymi tak jak biuro działające chociażby na Żoliborzu: https://cube-account.pl. Po przyjeździe do biura będziemy mieć możliwość podjęcia współpracy z prawdziwymi profesjonalistami z kilkuletnim doświadczeniem, którzy pomogą nam uporać się z podatkami, oraz zaproponują również pomoc w pozostałej księgowości.

Sprawdź ofertę firmy CubeAccount: https://cube-account.pl/oferta