Łączymy pity, czyli rozliczenie dochodów z Niemiec

Łączymy pity, czyli rozliczenie dochodów z Niemiec

0

Rozliczenie podatków musi zawsze nastąpić w kraju zamieszkania. Co jednak zrobić, jeżeli przez jakiś czas mieszkamy na terytorium innego kraju, a przez część roku mieszkamy w Polsce, razem ze swoją najbliższą rodziną? Jak wygląda cała sprawa, kiedy do Polski przyjeżdżamy na długie wakacje tylko? Warto przyglądnąć się temu jak powinno wyglądać prawidłowe rozliczenie dochodów z Niemiec.

Stałe miejsce zamieszkania, czyli rozliczenie dochodów z Niemiec

Rozliczenie dochodów z Niemiec na niemieckim terytorium powinno nastąpić wtedy, jeżeli to właśnie tam zamieszkuje na stałe. Jeżeli nasz adres zamieszkania znajduje się jednak w Polsce i to tutaj skupiają się w głównej mierze nasze interesy życiowe, to rozliczenie powinno nastąpić z polskim urzędem skarbowym. Tutaj musimy połączyć wszystkie pity z naszymi zarobkami. Warto jednak wiedzieć, że można uniknąć podwójnego opodatkowania swojego pita, jeżeli zastosujemy się do odpowiednich przepisów. 

Pomoc przy PIT-ach

Rozliczenie dochodów z Niemiec musi odbyć się na zasadzie metody zwolnienia z progresji. Jeżeli jednak nie wiemy o co w tym chodzi, to warto poprosić profesjonalne biura rachunkowe o to, aby te łączone pity z polskiej i niemieckiej ziemi rozliczyły nam w prawidłowy sposób. W szczególności, kiedy bierzemy się za to w ostatniej chwili. Niezależnie od tego, jak duże dochody osiągnęliśmy za granicą, nie można zapominać o tym, że czas na rozliczenie się ze skarbówką jest ściśle określony. Nie warto zostawiać tego na ostatnią chwilę, żebyśmy nie musieli płacić kary.

Your email address will not be published. Required fields are marked *