Budujemy dom szybko i tanio – jak to możliwe?

Budujemy dom szybko i tanio – jak to możliwe?

0

Budowa domu do niedawna kojarzona była z koniecznością zaciągnięcia olbrzymiego kredytu oraz wynajmowaniem ekipy budowlanej, która w ciągu 2-3 lat stawiała dom. Pomimo że ten czas znacząco różni się od tego, jak budowali nasi dziadkowie (nawet do 10 lat!) to obecnie możliwości budowania domu jest znacznie więcej. Nie ma także konieczności zaciągania olbrzymiego kredytu. Jak to możliwe?

Domy drewniane – modne, ekologiczne i tanie!

Domy drewniane są znane w Polsce od dawna, jednak dopiero ostatnie lata pokazały prawdziwe możliwości budynków tego typu. Tanie domy z drewna całoroczne to prawdziwa gratka dla tych, którzy chcą domu w niskiej cenie, eleganckiego i wybudowanego w kilka miesięcy. Faktycznie, na polskim rynku działa obecnie kilkadziesiąt firm oferujących budowę domu drewnianego w krótkim czasie. Jak wygląda taka budowa w praktyce? Domy w technologii szkieletowej tworzone są w przeważającej części z drewna – to właśnie ten materiał jest głównym budulcem. Dzięki stworzeniu konstrukcji drewnianej budowa może być rozpoczęta praktycznie w każdym miesiącu w roku – jedynym elementem murowanym w tym przypadku są fundamenty domu. Drewno stanowi idealny materiał budowlany – w Polsce mamy go pod dostatkiem, jest względnie tanie. Wybudowanie domu drewnianego w technologii szkieletowej nie trwa długo. W przypadku oddawania budynku w stanie surowym firmy potrzebują ok. 2-3 miesięcy. Kiedy klient zażyczy sobie domu w stanie deweloperskim czas ten wydłuży się do 5-6 miesięcy.

Dodatkowe usługi od producentów

Wiele firm oferujących wybudowanie domu drewnianego szkieletowego daje swoim klientom znacznie więcej możliwości – wśród nich kompleksowe wykończenie wnętrza domu. To prawdziwa gratka dla tych, którzy chcą wejść do gotowych pomieszczeń!