Rozkwitanie w ogrodzie

Rozkwitanie w ogrodzie

0

Kiedy rozkwitają kwiaty, to świat wokół staje się doskonały i magiczny. Powstają zaczarowane krainy, które przyciągają nas swoim zjawiskowym urokiem. Korzystając z tej niezwykłej aury, zaczynamy rozkwitać na wzór kwiatów. Metaforycznie i duchowo. Autentycznie. Dzieje się wówczas coś najwspanialszego. Odnalezienie sensu istnienia. Często dokonuje się niespodziewanie i spontanicznie. W ogrodzie.

Metafora rozkwitania

Wewnętrzne rozkwitanie to coś pięknego. To doświadczenie, które spełnić się może w ogrodzie. W przyjemnie urządzonej przestrzeni, w której ustawimy wygodne zestawy mebli na taras pozwalające na cudowne oderwanie się od codzienności i szarości w kierunku autentycznego rozkwitania. Takie rzeczy znajdziemy tutaj: oltre.pl

Jak rozkwita kwiat?

Człowiek rozkwita od środka, a kwiat? Każdy robi to według wpisanego planu. Otwiera się we właściwym momencie w roku. Zależnie od swojej specyfiki i warunków. Rośliny krótkodzienne kwitną podczas długich nocy. Inne natomiast wolą długie dni. Niektóre kwiaty zamykają się na noc. Inne – odwracają się ku słońcu w trakcie dnia. W zakresie kwitnienia panuje duża różnorodność.

Kwitnienie a długość życia roślin

Wybór roślin do ogrodu często uzależniamy od kwitnienia, które wiąże się z całym cyklem rozwojowym. Niektóre rośliny kwitną co roku, a inne co drugi rok, potrzebując na przejście całego cyku więcej czasu. Z tego względu dzieli się rośliny na jednoroczne, dwuletnie czy wieloletnie. Do tych ostatnich należy wiele chwastów, stanowiących niemały kłopot dla właścicieli ogrodów.

Kwitnące kompozycje ogrodowe

Warto zaplanować nasadzenia w ogrodach tak, żeby w sezonie wegetacyjnym zawsze jakiś fragment przestrzeni prezentował się kolorowo. Można też sugerować się konkretnymi barwami kwitnących kwiatów, tworząc z nich fantastyczne układy barwne. Przemyślane i artystyczne.