Ciekawe atrakcje na weselu

Ciekawe atrakcje na weselu

0

Organizacja wesela to niełatwe przedsięwzięcie. Trzeba dograć wiele elementów i brać pod uwagę zadowolenie zaproszonych gości. Oprócz standardowych punktów, takich jak miejsce imprezy, dekoracje, jedzenie czy usadzenie gości, musimy pomyśleć również o atrakcjach, które urozmaicą wesele i pozostawią po sobie piękne wspomnienia.

Jakie atrakcje mamy do wyboru?

Kiedyś głównymi atrakcjami weselnymi były różnego rodzaju gry i zabawy dla zgromadzonych gości. Nie każdy za nimi przepadał, często zresztą naruszały one granice dobrego smaku, ale dzisiaj coraz częściej przegrywają z nowymi rozrywkami, które nie tylko urozmaicają imprezę weselną, ale często też zostawiają materialne pamiątki.

Dekoracje robiące wrażenie

Dużą część popularnych atrakcji stanowią te związane z dekoracją. W tym roku niezwykle uwidoczniła się popularność ozdobnych liter z żarówkami. Świecące, duże litery mogą układać się w napis (najczęściej: love) bądź przedstawiać inicjały pary młodej. To doskonałe tło do weselnych zdjęć gości i nowożeńców. Jeśli całość dekoracji jest utrzymywana w klimacie boho, można postawić na drewniane litery, które również zrobią wrażenie.

Inne robiące wrażenie napisy, które stanowią jednocześnie świetny gadżet do zdjęć, wykorzystują balony na hel. Obecnie w ofercie wielu hurtowni balonów można znaleźć wykonane z solidnej i błyszczącej folii balony w kształcie liter i cyfr, które można dowolnie ze sobą zestawiać, a po napełnieniu ich helem będą naprawdę robiły wrażenie. I to nie byle jakie, ponieważ są duże – mają po 80 i więcej centymetrów.

Wyjątkowe występy i ciekawe pamiątki

Popularną atrakcją na weselach stały się również różnego rodzaju występy. Pokaz barmański, występ iluzjonisty czy żonglera to coraz częstszy punkt programu wielu wesel. Jest to z pewnością nie lada urozmaicenie i atrakcja dla gości, którzy często po raz pierwszy mają okazję być widzami takich widowisk.

Z atrakcji, po których zostają pamiątki na dłużej, najbardziej popularne w ostatnich latach są fotobudki oraz księgi gości. Księga gości to przede wszystkim pamiątka dla nowożeńców, którzy po latach mogą wracać do dnia swojego ślubu, czytając zabawne i często pikantne życzenia od swoich gości. Fotobudka zaś to nie tylko pamiątkowe zdjęcia, zupełnie inne niż te wykonywane przez pracującego na weselu fotografa, ale także świetna zabawa dla każdego.

Wybieraj atrakcje weselne z głową

Chociaż atrakcji na wesele mamy do wyboru co niemiara, warto jednak podejść do tematu rozważnie i ograniczyć się do jednej czy dwóch. Nadmiar atrakcji nie sprzyja integracji gości i wspólnej zabawie, rozpraszając uwagę na rzeczy, które nie są i nie powinny być najważniejsze. Dokonując jednak selektywnego wyboru z pewnością uda nam się sprawić, że nasze wesele na dłużej pozostanie w pamięci biorących udział w zabawie osób.