Czy nauka przez internet to skuteczny sposób na podnoszenie kwalifikacji zawodowych?

Podnoszenie swoich kwalifikacji to już nie tylko sposób na awans zawodowy – obecnie zwiększanie umiejętności jest wymagane na konkretnych stanowiskach! Do niedawna jedynym sposobem na szkolenia było korzystanie z kursów udostępnianych przez placówki kształcenia ustawicznego czy wewnętrzne szkolenia w firmie. Od niedawna w polskiej sieci możemy dostrzec coraz większy ruch na platformach e-learningowych. Są one dedykowane osobom w różnym wieku, pragnącym poznać z bliska możliwości jakie dają konkretne programy komputerowe.

Materiały edukacyjne dostępne cały czas!

Platformy e-learningowe udostępniają odpłatnie swoim użytkownikom profesjonalne materiały wideo, nagrywane w języku polskim przez doświadczonych specjalistów z takich branż jak architektura, grafika komputerowa, fotografia, gry komputerowe i wiele innych. Materiały wideo pogrupowane są od podstaw do kursów średniozaawansowanych i dokładnie opisane, aby każdy użytkownik mógł znaleźć interesujący go poziom. W materiałach podstawowych omawiane są panele użytkownika, możliwości programów. W dalszych etapach nauki użytkownicy poznają konkretne rozwiązania, pracują na żywych przykładach. Jakie szkolenia wybierane są najczęściej przez użytkowników? Wg platformy cgwisdom.pl są to: Revit, Sketchup, Maya, Illustrator, Photoshop. Stale poszerzana jest oferta dostępnych kursów, w tym również o kurs Autocada.

Czy korzystanie z platform jest skuteczne?

Dla wielu osób, pracujących w nieregularnych godzinach, korzystanie z platform to dobra opcja – zakupione materiały dostępne są 24/h. Istotne jest także to, że zakupiony produkt bezterminowo przypisywany jest do naszego konta. Nauka w ten sposób wymaga jednak systematyczności oraz regularnego powtarzania materiału, aby faktycznie przyswoić materiał.