Czy warto kupować oryginalne tusze do drukarki?

Drukarka to sprzęt, który w dzisiejszych czasach jest o wiele łatwiej dostępny niż dawniej i wiele osób ma go w swoim domu. Właściciele drukarek atramentowych zadają sobie często pytanie o to, czy bardziej opłaca się kupować oryginalne tusze, czy nieco tańsze zamienniki. Wokół tej sprawy narosło wiele mitów, więc warto przyjrzeć się jej lepiej.

Czy oryginalne tusze są zawsze droższe?

Często mówi się, że oryginalne tusze są o wiele droższe. Takie przekonanie jest też najważniejszą przyczyną, dla której wielką popularnością cieszą się zamienniki. Czy tak jednak faktycznie jest? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa i jednoznaczna. Dobrze zobrazować można to na przykładzie jednego z najbardziej popularnych modeli drukarek atramentowych Canon.

W przypadku modelu, jakim jest Canon Pixma ts5150 tusze dostępne są w cenie nie przekraczającej średniego kosztu tego typu produktów. Jest to więc zdecydowanie przeciętna półka cenowa. Mowa oczywiście o tuszach oryginalnych. Na rynku dostępne są też zamienniki. Dla modelu Canon Pixma ts5150 tusz zamienny dostępny jest w przynajmniej kilku wersjach, które mocno różnią się jakością. Niektóre z takich produktów mogą być nawet droższe niż tusz oryginalny.

Czy oryginalne koniecznie znaczy lepsze?

Czy oryginalne tusze są zawsze lepsze od zamienników? Zdecydowanie nie zawsze. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że tusz do drukarki to taki sam produkt, jak każdy inny. Mówienie więc o oryginalnym tuszu i zamiennikach (tak jakby to nie był oryginalny produkt) jest więc nieco sztuczne.

Powinno się raczej mówić o tuszach od tego samego producenta, co drukarka i o innych możliwościach. W wielu przypadkach zamienniki produkowane są przez przedsiębiorstwa o uznanej marce i długo obecne na rynku, które z całą pewnością dostarczają produktów najwyższej jakości. W przypadku modelu Canon Pixma ts5150 tusz tego rodzaju również jest dostępny w sprzedaży.

Czy zamienniki niszczą drukarki?

Często usłyszeć można też opinię, że stosowanie zamienników tuszów jest szkodliwe dla drukarek i znacznie zmniejsza ich żywotność. Okazuje się jednak, że niekoniecznie jest to prawda.

Wiele zależy od jakości zamiennika. Dlatego też poleca się kupowanie tuszów (nieważne, czy oryginalnych, czy zamienników) zawsze odpowiedniej jakości. Najtańsze, niesprawdzone tusze faktycznie mogą okazać się szkodliwe. W dużo większej mierze na żywotność drukarki wpływa jednak właściwa konserwacja i odpowiednie dbanie o urządzenie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie hp deskjet 2630 tusz.