Dobierz odpowiednie karnisze do wystroju wnętrza

Dobierz odpowiednie karnisze do wystroju wnętrza

0

Odpowiednio dopasowane do aranżacji wnętrza karnisze stanowią oryginalną ozdobę i ciekawe uzupełnienie wystroju. Jednak okazuje się, ze ich wybór nie jest wcale taki prosty, gdyż bogactwo asortymentu sprawia, że do wyboru mamy już nie tylko karnisze drewniane, ale także metalowe. Jest jeszcze kwestia montażu, więc warto dobrze przemyśleć swój zakup.

Dobieramy karnisze do wystroju wnętrza

W celu uzyskania satysfakcjonujących efektów, poleca się dobieranie karniszy do aranżacji wnętrza, dzięki czemu będą pasować do pozostałych elementów typu podłoga, kolor ścian, styl mebli czy lamp. Harmonia sprawia, że całe pomieszczenie staje się spójne, co wpływa z kolei na klimat i nadaje wnętrzu pożądanego charakteru.

W pomieszczeniach takich jak salon i sypialnia dobrym rozwiązaniem są karnisze metalowe o gładkim wykończeniu. Stawiając na drążki o neutralnym kolorze, w połysku lub macie, mamy pewność, że będą współgrać z wystrojem wnętrza. Z kolei w kuchni i łazience, gdzie zwykle zakładane są krótkie firany lub zazdrostki, przydatne są cienkie karnisze, które montuje się bezpośrednio na oknach. Dzięki temu można zyskać sporo miejsca, a dodatkowo nadać wnętrzu ciekawego wyglądu oraz ciepła. W przypadku pokoi dziecięcych polecane są karnisze metalowe, na których śmiało można powiesić firanki czy zasłony z motywami postaci z ulubionych kreskówek. Sprawdzą się także te w odcieniach pastelowych.

Wszystkie rodzaje karniszy możemy znaleźć w sklepie internetowym http://dkhome.pl/ oferującego tanie karnisze metalowe i drewniane.