Jak wybrać obraz do salonu?

Jak wybrać obraz do salonu?

0

Odpowiednie dodatki sprawiają, że wnętrze nabiera specyficznego klimatu. A to przecież cel każdego z nas – chcemy, aby nasze domy czy mieszkania prezentowały się ciekawie i oryginalne, z gustem, który przecież posiadamy. Często doskonałym elementem, który sprawdzi się w mieszkaniach jak i domach są obrazy do salonu. Jednak czym kierować się przy ich wyborze? O czym warto pamiętać? Postawić na klasykę czy nowoczesność? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Kiedy warto postawić na nowoczesne obrazy do salonu?

Sztuka nowoczesna rządzi się swoimi prawami i prawda jest taka, że nie zawsze będzie pasować do każdego rodzaju wnętrza. Obrazy do salonu na ścianę mogą być w stylu nowoczesnym, pod warunkiem że cały wystrój mieszkania idzie właśnie w tym kierunku. Bowiem prawda jest taka, że tego typu obrazy na ściany nie będą współgrały z antykami czy stylem rokoko. Dlatego jeśli jesteś miłośnikiem klasyki, to raczej te rozwiązanie nie jest dla ciebie. Jeśli jednak w twoim domu panuje minimalizm, królują proste, wyraziste barwy, nie uskarżasz się na nadmiar bibelotów, to takie dzieła jak najbardziej się sprawdzą. Nadadzą one salonowi dodatkowego uroku, podkreślą jego kompozycję i sprawią, że goście będą chcieli w nim siedzieć i siedzieć.

Klasyczne obrazy do salonu to dobry wybór gdy…

Gdy cały dom ma klasyczny wystrój. Co przez to rozumiemy? Pod hasłem styl klasyczny znajdziemy ozdobne żyrandole, eleganckie, wygodne kanapy i fotele, stół ze stylizowanymi krzesłami. Do takiego wnętrza idealnie sprawdzą się właśnie klasyczne dzieła – nierzadko są to cenione reprodukcje wielkich dzieł malarskich. Tego typu sztuka najlepiej wygląda w odpowiedniej oprawie. Dlatego też takie obrazy w ramach w salonie klasycznym będą wyglądać wręcz obłędnie. Pamiętajmy jednak aby rama nie byłą zbytnio przesadzone – o wiele ładniej wygląda rama pokryta patyną niż złocona, bijącą po oczy bogactwem. Obecnie bowiem trendy są zdecydowanie bardziej minimalistyczne.

Jaką wielkość wybrać?

Bez względu na to, czy stawiasz na nowoczesne czy klasyczne obrazy, pamiętaj, że ich wielkość również ma znaczenie. Duże obrazy do salonu pasują jedynie wtedy, kiedy ściany też są duże – w innym wypadku taki element dekoracyjny nas po prostu przytłoczy. Z kolei malutkie obrazki na pustej wielkiej ścianie się zgubią – dlatego warto z nich zrobić mini galerię. Pamiętajmy również, że obrazy podłużne doskonale nadają się do ciasnych pomieszczeń, ponieważ optycznie je powiększają, jednak odejmą trochę wysokości.