Karta na wakacjach w Turcji

Karta na wakacjach w Turcji

0

Wybierając się na wakacje do Turcji większość turystów zastanawia się jaką walutę ze sobą zabrać. Czy można płacić w Turcji? Ale coraz więcej turystów zastanawia się nad tym, czy karta na wakacjach w Turcji wystarczy? Czy można płacić tutaj kartą? Czy da się wybrać gotówkę z bankomatu? Czy jest sens zabierania z sobą pieniędzy w formie gotówki? Jeśli tak, to ile należy jej zabrać, aby wystarczyło na cały pobyt? Poniżej znaleźć można odpowiedzi na te pytania. Większość turystów będzie z tych odpowiedzi zadowolona.

Wystarczy karta i wakacje będą udane

Wakacje to czas, w którym liczy się tylko dobra zabawa i brak zmartwień. Dlatego część z turystów nie chce brać ze sobą dużych ilości gotówki, wolą płacić przy pomocy kart. Dobra wiadomość jest taka, że w Turcji używanie kart jest bardzo popularne. Nie ma chyba miejsca, w którym nie można uregulować rachunku płacąc kartą. Możemy zapłacić kartą:

  • W nawet małych restauracjach i barach.
  • W dużych i małych sklepach spożywczych.
  • Na stacjach benzynowych.
  • Kupując wycieczki fakultatywne.
  • Za usługi w hotelu.
  • Podczas zakupów na plaży.
  • Na dyskotekach.
  • Nawet na targu.

Przyjmowanie płatności kartą jest w Turcji tak popularne jak w Polsce. Jest powszechne i Turcy bardzo chętnie z tej możliwości regulowania płatności korzystają. Płatności dokonujemy automatycznie jak w Polsce. Aby jednak było to bezpieczniejsze i bardziej opłacalne należy pamiętać o tym, aby mieć więcej niż jedną kartę płatniczą. Chodzi o to, aby mieć przy sobie przynajmniej dwie karty, które wydane są przez różne banki. To dla naszego komfortu.

No i warto wybrać taką kartę, która ma najlepsze warunki, najlepsze i najkorzystniejsze przeliczniki. Posiadanie więcej niż jednej karty pozwala na uniknięcie sytuacji, w której w przypadku np. prac modernizacyjnych w banku, nie możemy zapłacić rachunku. Wtedy używamy drugiej karty i wszystko gra.

Gotówka w Turcji

Jeżeli chodzi o gotówkę, to zawsze warto mieć przy sobie niewielką kwotę. Turcja waluta to oczywiście lir turecki. Ciężko kupić go w kantorze w Polsce. Ale bez problemu można wymienić euro, dolary, funty na miejscu, w kantorze tureckim. Bez problemu dokonamy wymiany i będziemy mieli tureckie liry. Co ciekawe, można też tureckie liry wypłacić bezpośrednio z bankomatów. Tak jak euro czy nawet dolary. Więc kiedy będziemy potrzebowali gotówki, bez problemu ją zdobędziemy.

Dlaczego warto mieć gotówkę przy sobie? Przydaje się podczas drobnych zakupów, konieczności wyjścia do toalety, czy w momencie, kiedy będziemy chcieli dać komuś napiwek. Nawet w Polsce zawsze warto mieć w kieszeni kilka złotych na nieprzewidziane wydatki. Na zakup drożdżówki, biletu, wody mineralnej. Skoro w Polsce się to sprawdza, także na wakacjach będzie to doskonała opcja. Mając gotówkę zawsze zrobimy zakupy i warto o tym pamiętać.