Łóżko czy kanapa w mieszkaniu? Podpowiadamy, co okaże się bardziej funkcjonalne

Łóżko czy kanapa w mieszkaniu? Podpowiadamy, co okaże się bardziej funkcjonalne

0

Odpoczynek i relaks powinny stać się naszym nałogiem – szczególnie teraz, kiedy tak wiele czasu spędzamy w pracy, jesteśmy narażeni na stres. Aby zadbać o nasze zdrowie powinniśmy pomyśleć przede wszystkim o wyposażeniu domu i tym, aby wspierało ono nasz komfort. Podstawą będzie wygodne i odpowiednio profilowane łóżko. Jaki model okaże się strzałem w dziesiątkę?

Odpowiednie łóżko a ilość miejsca w mieszkaniach…

Kupno łóżka dzisiaj nie jest żadnym problemem – wyzwaniem może okazać się jednak dopasowanie konkretnego modelu do wielkości naszej sypialni. Mieszkając w niewielkich mieszkaniach blokowych musimy uwzględnić ten parametr i wybrać taki produkt, który zarówno zapewni nam wygodę, jak i nie pomniejszy pomieszczenia optycznie. Zazwyczaj w sklepie staniemy również przed wyborem: łóżko oparte na ramie czy też może kanapa do spania? Wybór nie jest prosty!

Urządzenie osobnej sypialni w mieszkaniach blokowych jest zazwyczaj niemożliwe – musimy stworzyć ją w pomieszczeniu takim jak salon. W takich wypadkach najlepszym rozwiązaniem okaże się rozkładana kanapa, która w ciągu dnia będzie wygodnym meblem wypoczynkowym, a wieczorami zamieni się w funkcjonalne łóżko. Zaletą kanapy jest zarówno jej wielofunkcyjność, jak i możliwość powiększenia miejsca do przechowywania! Kanapy do spania posiadają w swoim wnętrzu pojemne komory, w których bez trudu schowamy pościel po złożeniu łóżka.

Meble do sypialni, doskonale pasujące do eleganckich łózek znajdziemy na stronie gama-sklep.com.pl.

A może łóżko osadzone na ramie?

Klasyczne łóżka na ramie to także świetny pomysł, szczególnie kiedy pragniemy również dopasować do siebie konkretny materac. W przypadku mieszkań blokowych takie łóżka mogą być tworzone na dany rozmiar – najczęściej nieco mniejszy niż proponuje producent. Takie łóżko z pewnością stanie się najlepszym przyjacielem osób pracujących więcej niż 8 godzin dziennie.

Takie łóżka wymagają kupienia odpowiedniego materaca. Producenci zaskoczą nas szerokim wyborem. Istotny jest współczynnik H – określa on twardość materaca. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się materace kieszeniowe oraz warstwowe. Te ostatnie mogą posiadać warstwy termoizolacyjne.

Jak urozmaicić pomieszczenie sypialne?

Bez względu na to, czy posiadamy klasyczną sypialnię czy też może mamy rozkładaną kanapę warto sypialnie nieco ożywić. Meble Wójcik z pewnością będą strzałem w dziesiątkę! Świetnie sprawdza się stoliki do salonu, które w zasadzie możemy wykorzystywać w każdym pomieszczeniu.