Meble drewniane w naszych sypialniach

Meble drewniane w naszych sypialniach

0

Zakup łóżka i mebli do sypialni nie powinien być dla nas żadnym wyzwaniem – obecnie w sklepach meblowych znajdziemy olbrzymie ilości kolekcji i mebli pojedynczych, więc bez trudu skompletujemy własny zestaw. Tak duże możliwości aranżacyjne sprawiają jednak, że znacznie bardziej zastanawiamy się nad możliwymi opcjami. W efekcie: tracimy wiele czasu, a finalnie często kupujemy produkt, który nie spełnia naszych oczekiwań. Jak poradzić sobie z kupnem mebli do sypialni?

 

Sprawdź materiały

Do niedawna zdecydowana większość mebli do sypialni, łącznie z łóżkami, tworzona była z desek meblowych o różnej grubości. Deski meblowe to nic innego jak sprasowane elementy drewniane, pokrywane laminatami. Zaleta desek drewnianych bez wątpienia jest ich niska cena, jednak kupujący takie meble musza być świadomi, że wiąże się to również z niską jakością. Deski meblowe bardzo często koślawią się, odkształcają i finalnie: łamią. Alternatywą dla nich jest lite drewno – to wraca do mody w wielkim stylu. Jeszcze kilka la temu meble drewniane kojarzone były z antykami, które oglądaliśmy głównie w muzeach. Dzisiaj topowi producenci tacy jak notodo.pl proponują nam piękne meble drewniane, wykonane z najwyższą precyzją i zgodnie z najnowszymi trendami.

 

Lite drewno – dlaczego warto w nie inwestować?

Przede wszystkim lite drewno posiada bardzo wysoką gęstość, a co za tym idzie: jest odporne na uszkodzenia, zniekształcanie, wyginanie. Lite drewno pozyskiwanie jest w naszym kraju z takich gatunków jak dąb, buk, sosna. Takie zróżnicowanie pozwala na uzyskiwanie szerokiej palety kolorystycznej. Lite drewno, zanim trafi do pracowni stolarskich, jest dokładnie selekcjonowane i suszone w dedykowanych magazynach. Może być również lakierowane czy bejcowane w cel uzyskania lepszych parametrów.