Ogród dziecięcych marzeń

Ogród dziecięcych marzeń

0

Ogród dziecięcych marzeń

Dzieci odbierają świat inaczej niż dorośli. Żeby ogród stał się atrakcyjnym miejscem, gdzie Twoja pociecha będzie mogła oddać się beztroskiej zabawie, nie wystarczą tylko zadbane rośliny i kawałek trawnika. W czasach, kiedy aktywność fizyczna i zabawa na świeżym powietrzu są wypierane przez bierną rozrywkę przed ekranem monitora, warto wykreować dla dziecka przestrzeń, która będzie kuszącą alternatywą dla czterech ścian.

Lato w ogrodzie

Przy aranżacji letniej krainy rozrywki, jedyną przeszkodą są granice Twojej własnej wyobraźni! Przy niewielkich nakładach finansowych możesz stworzyć tuż za progiem domu atrakcyjną strefę maluszka. W sklepach internetowych dostępnych jest wiele modeli niedrogich placów zabaw, które montuje się samodzielnie na posesji. Własna zjeżdżalnia, huśtawka i drabinki to doskonały przepis na zabawę do wieczora! Ciekawą propozycją są również drewniane lub plastikowe domki, które sprawią dzieciom wielką frajdę.

Mimo tego, że dzieci są wulkanami energii, potrzebują czasami wyciszenia i odpoczynku. Fantazyjne meble ogrodowe to element obowiązkowy ogrodowej kolekcji każdego rodzica. Możesz mieć pewność, że duże, bujane huśtawki wypełnione po brzegi miękką poduszką skradną serca każdego małego urwisa.

Zima w ogrodzie

Wydawać by się mogło, że zima to pora, kiedy ogród schodzi na dalszy plan. Nic bardziej mylnego! Niewielka, pokryta śniegiem górka usypana na tyłach domu i sanki zagwarantują świetną zabawę na długie, mroźne popołudnia. Ponadto, w okresie świątecznym szczególnie warto zadbać o wygląd swojej posesji –  ogrodowe dekoracje świąteczne w postaci  świecących sań świętego Mikołaja i migoczących lampek przypadną do gustu zarówno dzieciom, jak i przechodniom mijającym rozświetloną posesję.