Ogród w wersji eko

Ogród w wersji eko

0

Coraz bardziej świadomi zmian, jakie zachodzą w środowisku naturalnym, chcemy żyć w zgodzie z naszą planetą. Czy wiedziałeś, że ekologiczne idee możesz wcielić w życie również w swoim ogrodzie? Podpowiemy Ci, jak to zrobić!

 

Własne warzywa bez chemii

Nawet drogie, kupione w supermarkecie warzywa i owoce z pochodzące z eko-upraw nie mogą równać się z tymi wyhodowanymi samodzielnie we własnym ogrodzie. Aby serwować sobie i swojej rodzinie zdrowe, pozbawione szkodliwych dodatków pożywienie, warto wygospodarować za domem niewielki obszar na uprawę warzyw. Aby zasadzić własną sałatę, pomidory czy marchew, wcale nie trzeba mieć nieograniczonego czasu wolnego i posiadać szczególnych umiejętności. Wbrew pozorom, uprawianie własnego ogródka to zajęcie niemal dla każdego!

 

Oszczędzaj wodę!

Każdy świadomy gospodarz, który pragnie uprawiać swój ogród zgodnie z zasadami ekologii, powinien bezwzględnie oszczędzać wodę. Aby woda opadowa nie marnowała się, najlepiej pokryć ogród nawierzchniami przepuszczalnymi (ekologicznymi powierzchniami ziemnymi, betonowymi czy żwirowymi ze specjalnymi otworami, które można obsiać trawą). Ponadto, gromadzona w zbiornikach deszczówka spływająca z dachu doskonale sprawdzi się po podlewania roślin.

 

Odpowiednie meble – wybieraj świadomie

Ogród pozbawiony mebli byłby niefunkcjonalny. Wybierając wyposażenie, które stanie w sercu tarasu, nie zdawaj się na przypadek. Osoby pragnące żyć w zgodzie ze środowiskiem naturalnym powinny zwrócić uwagę na modele dostępne na stronie vimine.pl. Ceniony producent oferuje stylowe meble wyplatane ręcznie z rattanu pozyskiwanego z plantacji zrównoważonego rozwoju oraz drewna tekowego odzyskanego w procesie recyclingu.