Piwnica z miejscem na rowery

Piwnica z miejscem na rowery

0

Piwnice w blokach wielorodzinnych są miejscem, w którym wielu mieszkańców przechowuje swoje rowery. Niestety, większość piwnic jest niewielka, przez co trudno w nich wygospodarować przestrzeń, w której bezpiecznie i wygodnie ustawi się dwukołowiec. Jak zaaranżować w piwnicy miejsce na rower?

Rower, który zajmuje niewiele miejsca

Jeżeli piwnica jest mała, powinno się zadbać o to, by rower zajmował możliwie niewiele miejsca. Dzięki temu dostęp do niego będzie łatwiejszy, a ewentualne inne przedmioty przechowywane w piwnicy, nie będą utrudniały wyprowadzania i wprowadzania pojazdu. Dobrym rozwiązaniem, by ustawić dwukołowiec w niewielkiej piwnicy, jest skorzystanie ze stojaka na rower. W stojaku rower będzie stał stabilnie bez przechylania się na boki.

Stojak na rower sprawi, że jednoślad będzie można ustawić równolegle do ściany. Nad nim będzie można przykręcić funkcjonalny regał, na którym znajdzie się miejsce do przechowywania różnych przedmiotów. Na regale nad stojakiem na rower będzie można umieścić zarówno akcesoria rowerowe, jak i rzadko używane rzeczy takie jak ozdoby choinkowe czy wiatrak przydatny jedynie w upały. Takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza w długich i wąskich piwnicach. Rower będzie można bez trudu chować w piwnicy po powrocie z przejażdżki, a inne przedmioty znajdujące się w piwnicy będą zabezpieczone przed ich przypadkowym zrzuceniem czy potrąceniem.

Kilka rowerów w jednej piwnicy

Często zdarza się, że w jednej piwnicy przechowuje się więcej niż jeden rower. W takim przypadku można sięgnąć po wielostanowiskowy stojak na rowery. Zwykle można nabyć modele na dwa, trzy lub cztery pojazdy, które ustawia się równolegle do siebie. Dwukołowce stoją możliwie najbliżej siebie, dzięki czemu zajmują niewiele miejsca w piwnicy. Jednocześnie żaden z rowerów nie opiera się o drugi jednoślad, dzięki czemu rowery są chronione przed zniszczeniem zębatek i łańcucha oraz przed zarysowaniem ramy.

Wielostanowiskowe stojaki na rowery są wykonane w taki sposób, by znajdujące się w nich pojazdy były łatwe do wyciągnięcia. Rowery znajdują się blisko siebie, jednak można je wyprowadzić bez wcześniejszego odczepiania od pozostałych pojazdów. Wystarczy złapać wybrany rower za kierownicę i siodełko, a jednoślad po chwili znajdzie się poza stojakiem. Co ważne, jeżeli cykliści obawiają się o kradzież swoich pojazdów, mogą dodatkowo zabezpieczyć je, przypinając koła do stojaka.

Artykuł powstał we współpracy z Calus-p