Rowerowa pasja

Rowerowa pasja

0

Coraz więcej osób dzisiaj wsiada na rower. Oczywiście robimy to ze względów zdrowotnych, lecz nie tylko. Otóż okazuje się, że dzięki temu, że w sprzedaży mamy coraz więcej typów i modeli, każdy może znaleźć coś idealnego dla siebie a wówczas rower staje się prawdziwą pasją. Niestety często napotykamy na jeden, wcale nie tak banalny problem…

Gdzie postawić rower?

Otóż zasadnicze pytanie brzmi – co mamy zrobić z rowerem, kiedy na nim nie jeździmy? Możemy go schować do piwnicy. Jednak nie każdy ma piwnicę, poza tym sama myśl, że musimy schodzić po rower i go wnosić nieraz nas zniechęca. Inną opcją jest balkon – jednakże wystawienie roweru na śnieg, zimno czy deszcz nie jest najlepszym pomysłem.

Czasem pod blokiem znajduje się stojak czy wieszak na rower. Byłoby to dobrym pomysłem, gdyby nie fakt istnienia złodziei. Pozostaje już zatem jedynie klatka schodowa. Takim rozwiązaniem jednak na pewno nie wzbudzimy sympatii sąsiadów. Co zatem możemy zrobić?

Rower w domu

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem teoretycznie byłoby trzymanie jednośladu w domu. Zniechęca nas jednak wizja potykania się o niego co chwila, przewracania go a widok brudnych ścian też nie działa zbyt kusząco. Dzisiaj jednakże mamy świetne urządzenie, jakim jest wieszak na rower. Umożliwia on bezpieczne i bezproblemowe trzymanie roweru w domu. Jak wybrać odpowiedni wieszak na rower?

Przede wszystkim zastanówmy się, gdzie możemy wygospodarować trochę miejsca. Weźmy także pod uwagę naszą siłę i ciężar naszego roweru. Nie każda bowiem osoba i nie każdy rower nadaje się do postawienia go do pionu. Taka możliwość istnieje zazwyczaj w przypadku lekkich rowerów sportowych, dla których świetnie nadają się wieszaki na rower z uchwytem na przednie koło czy pedały. Do cięższych jednośladów lepiej się sprawdzą uchwyty na ramę.

Rowerowy kącik

Warto wspomnieć, że postawienie roweru w domu nie pozostanie na pewno nie zauważone. Od tego momentu każdy gość, znajomy, czy domownik będzie doskonale wiedział, że naszą pasją czy zainteresowaniem jest rower. A jeśli dodatkowo mamy piękny, zadbany rower, to każdy na pewno o niego zapyta.

Dlatego też właśnie warto w jakiś sposób ozdobić taki rowerowy kącik. Można tam powiesić nasze medale czy proporczyki albo zdjęcia z pokonanych tras. Innym pomysłem jest również naklejenie na ścianę naklejki w kształcie człowieka tak, aby wyglądało to jakby cień ze ściany siadał na rower. Warto również wspomnieć, że jeśli już naprawdę nie mamy miejsca w domu, to dobrym pomysłem może okazać się montaż wieszaka na rower na klatce schodowej czy w korytarzu.

Artykuł powstał we współpracy z firmąCalus-P