Rozwód – czy musi wiązać się z negatywnymi emocjami?

Rozwód – czy musi wiązać się z negatywnymi emocjami?

0

Rozwody nie są dzisiaj niczym rzadkim czy niespotykanym – w Polsce w ostatnich latach do rozwodów dochodzi coraz częściej, a same procesy rozwodowe dotykają par, których staż małżeński nie przekroczył nawet 5 lat. W sytuacji w której nie ma możliwości pogodzenia interesów dwóch małżonków rozwód czy separacja wydają się być najrozsądniejszym rozwiązaniem. Czy rozwód musi kojarzyć się z negatywnymi emocjami? Okazuje się, że nie.

Czy szybki rozwód jest możliwy?

Decydując się na rozwód małżonkowie najczęściej są w stanie dogadać się odnośnie samej sprawy rozwodowej. Szybkie rozwody są możliwe, o ile nie istnieją zagadnienia konieczne do rozstrzygania przez sąd – dowiemy się na stronie adwokat-katowice.info.pl/rozwody-separacje. Jeśli małżonkowie posiadali rozdzielność majątkową, lub też nie dorobili się znacznego majątku w czasie trwania małżeństwa szybki rozwód jest formalnością. Podobnie jest w przypadku braku małoletnich dzieci. Oczywiście zdarza się, że sąd daje małżonkom czas na przemyślenie kwestii rozwodu i próbę na porozumienie się i uratowanie małżeństwa. W wielu przypadkach jest to jednak nietrafiona opcja.

Skomplikowany rozwód – znajdź adwokata!

Przygotowując się do dłuższej sprawy rozwodowej, w której konieczny jest podział majątku lub też przyznanie opieki nad dzieckiem i podział obowiązków przy jego wychowaniu warto rozważyć zatrudnienie profesjonalnego adwokata. Adwokat, po zapoznaniu się z naszą sprawą, podpowie nam, jakie kroki prawne możemy podjąć, aby w sądzie osiągnąć oczekiwane przez nas rezultaty. Zadaniem adwokata jest przede wszystkim reprezentowanie nas w sądzie i ochrona naszych interesów oraz dobrego imienia. Adwokat ma również za zadanie wnioskowanie przed sądem w naszym imieniu i doradzanie nam jakie ruchy prawne są wskazane.