Skoki spadochronowe – FAQ.

Skoki spadochronowe – FAQ.

0

Zanim przystąpimy do kursu spadochronowego, musimy znać kilka odpowiedzi na podstawowe, tematyczne pytania. Żeby więc nie było jakichkolwiek niedomówień, poniżej przedstawiamy najczęstsze wątpliwości, przyszłych posiadaczy uprawnień skoczka spadochronowego. Oto najczęstsze pytania i odpowiedzi na nie.

Jak ubrać się, przed przystąpieniem do szkolenia.

Idąc na szkolenie teoretyczne, spokojnie wystarczy Ci luźny strój sportowy. Nie musisz ubierać się elegancko. Po prostu wybierz taką odzież, która będzie Ci odpowiadać i w której będziesz czuł się dobrze. W szkołach spadochronowych, nie ma żadnej „garderobianej” etykiety. Pamiętaj, że najważniejszy sprzęt dostaniesz na miejscu.

Natomiast na szkolenie praktyczne powinniśmy założyć, przede wszystkim wiązane sportowe buty. Rada ta dotyczy szczególnie kobiet, które uwielbiają chodzić w butach na wysokich obcasach. Ważne obuwie to podstawa każdego kursu spadochronowego. Nie powinniśmy zapominać o tym, żeby podczas chłodniejszych dni ubrać coś cieplejszego pod kombinezon, ponieważ podczas skoku możemy zmarznąć.

Warto się stosować do tych kilku prostych rad. Oczywiście odpowiednie ubranie takie jak kombinezon, gogle czy rękawiczki dostaniemy bezpośrednio w placówce szkoleniowej.

Jakie są przeciwwskazania do skoków spadochronowych?

Niektóre choroby wykluczają nas z uprawiania skoków spadochronowych. Warto przed kursem dowiedzieć się, kiedy nie możemy uprawiać tego typu sportu ekstremalnego. Osoby które chorują na cukrzycę, schorzenia kręgosłupa, epilepsję, nieleczone nadciśnienie nie powinny uczestniczyć w kursie spadochronowym. Wyklucza nas również zbyt duża masa ciała (powyżej 100 kg) oraz choroby psychiczne.

Czy zła pogoda może nam przeszkodzić podczas skoku spadochronowego?

Oczywiście, że tak. Pogoda ma bardzo istotny wpływ na nasz praktyczny kurs spadochronowy. Nie wykonujemy skoków spadochronowych, jeżeli pada deszcz, jest bardzo silny wiatr, zbliża się burza. Wysokość i zagęszczenie chmur również znacząco wpływa podczas skoków spadochronowych. Te wszystkie czynniki maja wpływ na bezpieczne manewrowanie spadochronem. Jest to ważne, ponieważ od pogody zależy nasze bezpieczeństwo. To instruktor decyduje, kiedy możemy skoczyć ze spadochronem. Tylko on wie, kiedy są najlepsze warunki atmosferyczne. Bezpieczeństwo jest bowiem najważniejsze.

Niestety na pogodę nie mamy wpływu, jednak możemy poczekać, aż będą lepsze warunki atmosferyczne. Warto więc zarezerwować sobie więcej czasu na lotnisku, ponieważ pogoda zawsze może ulec zmianie.

Artykuł powstał we współpracy z gliwicką Strefą Silesia