Szkolenia AFF

Szkolenia AFF

0

W ostatnim czasie bardzo popularne stały się szkolenia spadochronowe AFF (czyli Accelerated Freefall). Dzięki takim szkoleniom możliwe jest przygotowanie kursanta do samodzielnego skakania ze spadochronem. Jak wygląda taki kurs? Dla kogo jest przeznaczony? Gdzie się odbywa? I ile kosztuje? Zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem.

1. Co to jest?

Szkolenia AFF to profesjonalne szkolenia mające na celu przygotować wszystkich fanów podniebnych przygód do samodzielnego skakania ze spadochronem. Takie szkolenia przeprowadzane są bardzo skrupulatne, gdyż ważna jest tutaj nie tylko praktyka, ale i teoria.

2. Jak wyglądają zajęcia?

Kursanci bardzo dokładnie poznają wszystkie etapy skakania ze spadochronem. Zajęcia teoretyczne są więc niezwykle rozbudowane, gdyż poruszają takie zagadnienia jak np. budowa spadochronu, wyposażenie skoczka podczas lotu oraz działania systemów zabezpieczających i procedur awaryjnych. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez najbardziej znanych profesjonalistów w Polsce w zakresie skoków spadochronowych. Kursanci mogą liczyć na sporą dawkę cennej wiedzy oraz całkowite bezpieczeństwo.

3. Praktyka

Na takim kursie absolutnie nie może zabraknąć zajęć praktycznych. I to jest ich nie mało. Kursanci mają wiele możliwości, by nauczyć się wszystkiego co najważniejsze podczas wykonywania skoku. Muszą opanować między innymi takie zagadnienia jak np.: prawidłowa sylwetka podczas skoku, poruszanie się podczas swobodnego spadania, otwieranie i pilotowanie spadochronu oraz bezpieczne lądowania.

4. Ceny szkolenia oraz najważniejsze informacje

Szkolenia AFF to koszt około 4500 – 5000 zł. Wszystko zależy od organizatora, miejsca w którym się znajduje, ilości zajęć oraz dostępnego sprzętu. Przeważnie takie szkolenie obejmuje: szkolenie teoretyczne, szkolenie praktyczne, około 7-8 skoków z 4000 m 2 z dwoma instruktorami i 5 z jednym, około 60 sekund wolnego spadania w każdym skoku, filmowanie każdego skoku szkoleniowego, dokładne omówienie każdego skoku oraz zaplanowanie kolejnego, odpowiedni sprzęt. Po ukończeniu szkolenia, każdy uczestnik otrzyma książeczkę skoczka spadochronowego, w której jest informacja, iż został przygotowany do oddawania samodzielnych skoków spadochronowych.