Jak leczyć blizny po oparzeniach?
Tworzenie się blizny to naturalny proces gojenia się rany. W miejscu rany tworzy się tkanka łączna, która nie zawsze wygląda estetycznie. Proces gojenia się rany może trwać nawet 2 lata, a w tym czasie zaleca się w odpowiedni sposób ją pielęgnować i leczyć, by była jak najmniej widoczna.
Fluor- kiedy szkodzi, a kiedy pomaga?
Fluor jest pierwiastkiem niezbędnym dla zdrowia organizmu. Odpowiada za ochronę zębów przed próchnicą, a poza tym bierze udział w budowie ścięgien, mięśni, włosów, skóry i tkanki łącznej. Dzięki fluorowi kości są twardsze i mniej narażone na zrzeszotnienie. Zatem, czy fluor może szkodzić?
Karmienie mieszane, jak i kiedy zacząć wprowadzać?
Powszechnie uważana jest, że karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia niemowląt. Jednak w pewnym momencie młode mamy decydują się na karmienie mieszane, czyli oprócz karmienia piersią, niemowlę dostaje mleko modyfikowane z butelki. Kiedy i jak zacząć karmienie mieszane?
Praca przy komputerze a suchość oka
Dla większości osób dzień bez komputera jest dniem straconym. Ciągłego wpatrywania się w niebieski ekran wymaga nie tylko praca, ale też życie codzienne. Staramy się być na bieżąco, utrzymywać kontakt z innymi, zarabiać. Czasami zapominamy o najważniejszym, o naszych oczach. Są przemęczone i niezwyczajne bezustannego kontaktu z różnego rodzaju ekranami.
Trzymaj nerwy na wodzy!
Kto się w dzisiejszych czasach nie denerwuje? Stres, lęk, gniew i wiele innych negatywnych uczuć wpływa destrukcyjnie na organizm człowieka. Osłabia układ immunologiczny, co otwiera furtkę różnych wirusom i bakteriom, szturmującym z większą siłą szczególnie w czasie jesienno-zimowych chłodów.
Jak leczyć pierwsze objawy grypy i przeziębienia?
Katar, kaszel, gorączka oraz ból mięśni to pierwsze symptomy infekcji. Mogą świadczyć o przeziębieniu, ale też wskazywać na obecność grypy. Dlatego już w momencie zauważenia u siebie pierwszych objawów należy sięgnąć po leki eliminujące dolegliwości.
Co na ból gardła? – pastylki, syropy, inhalacje
Kiedy boli gardło, pojawia się często wysięk ropny, spływający po jego tylnej ściance, zaczerwienienie, uciążliwe łaskotanie oraz wysuszenie śluzówki. Trudno sonie z tymi dolegliwościami poradzić, ale na szczęście są odpowiednie leki, niwelujące objawy przeziębienia czy grypy.
Inhalacje na zatoki – niezastąpione na ból i zatkany nos
Kiedy zatoka traci zdolność do samooczyszczania, dochodzi do infekcji, czyli zapalenia. Rzęski nabłonka zatoki oraz komórki produkujące śluz nie wykonują już swojej pracy tak, jak w czasie idealnej sprawności. Odpowiedzialne za ten stan mogą być bakterie (np. paciorkowce), patogen wirusowy lub grzyby.