Drewniane meble? Naturalnie!

Drewniane meble? Naturalnie!

0

Przyglądając się wnętrzom prezentowanym na łamach pism albo w Internecie, nie sposób nie zauważyć, że naturalne materiały są nieodłączną częścią modnych aranżacji. Drewno, kamień czy wiklina dekorują wnętrze, ocieplają je i w finezyjny sposób go dopełniają. Dlaczego warto wymienić meble z płyty na imponującą, elegancką zabudowę z drewna? Sprawdź!

Modny dekor

Naturalne akcenty są modnym dodatkiem do nowoczesnych kompozycji. Projektanci wnętrz odchodzą od surowych, niemal sterylnych pomieszczeń wypełnionych meblami z odbijającej światło białej albo czarnej płyty meblowej. Dzisiaj ton modnym aranżacjom nadaje drewno, beton, kamień czy cegła, które dyskretnie ocieplają wnętrze i w ciekawy sposób przełamują monochromatyczność w pomieszczeniu.

Trwałość

Jednym z najważniejszych walorów drewna jest jego trwałość. Do produkcji mebli używa się twardych gatunków odpornych na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć i wysokie temperatury, dzięki czemu drewniane meble znajdują zastosowanie we wszystkich pomieszczeniach, począwszy od salonów i sypialni, poprzez łazienki, na kuchniach kończąc. Jeśli mimo wszystko powierzchnia mebli z czasem ulegnie zniszczeniu, można niedrogo naprawić uszkodzenia. W przypadku zniszczenia płyty meblowej jest to niemożliwe.

Drewniane łóżka – spotkanie klasyki i nowoczesności

Meble wykonane z drewna nie muszą być ciężkie i masywne. W sklepach nie brakuje modeli, które harmonijnie współgrają z najświeższymi wnętrzarskimi trendami. Doskonałym połączeniem ponadczasowego materiału i modnego wzornictwa są łóżka. Bogata kolekcja mebli do sypialni inspirowana jest modnym, skandynawskim wzornictwem, które od kilku sezonów stoi na piedestale w świecie designu. Lekka konstrukcja wykonana jest z solidnego drewna bukowego albo sosnowego. Stylowe meble do sypialni kupisz na stronie notodo.pl