Jak zaprojektować niebanalną łazienkę?

Jak zaprojektować niebanalną łazienkę?

0

Domowa łazienka to przestrzeń, która ma sprzyjać relaksowi i odpoczynkowi. Łazienka pełni kilka funkcji – to miejsce, gdzie wykonywane są podstawowe zabiegi kosmetyczne, ale też przestrzeń, gdzie możemy dokonać zabiegów domowego SPA. Wielokrotnie zdarza się też, że w łazience ustawiona jest pralka, co oznacza, że łazienka staje się również domową pralnią. Jak zaaranżować to wnętrze?

Duża czy mała łazienka?

Aranżowanie i wybieranie mebli do łazienki powinno rozpocząć się dopiero po odpowiedzi na pytanie, jakim wnętrzem dysponujemy. Duże łazienki dadzą wiele możliwości aranżacji, np. w stylu loftowym czy skandynawskim. W niewielkich łazienkach musimy z większą uwagą podejść do tematu aranżowania wnętrza. Dobrym pomysłem dla mniejszych wnętrz jest wykorzystanie jasnej kolorystyki. Białe lun kremowe ściany o lśniącym wykończeniu pozwolą na odbijanie światła oraz na optyczne powiększanie przestrzeni. Podobnie zadziałają lustra, które warto umieścić zarówno nad umywalką, jak i przy drzwiach czy innej ścianie. Istotne jest także dobre oświetlenie – zdecydowana większość osób decyduje się na biały, podwieszany sufit z kilkoma punktami świetlnymi. Dzięki temu łazienka jest oświetlona w sposób równomierny.

Łazienka w klasycznym stylu

Jednym z najciekawszych trendów na zaaranżowanie łazienki jest trend vintage. Łazienki stylizowane na modę retro biją rekordy popularności! W stworzeniu takiego wnętrza pomoże szafka pod umywalkę vintage, która doda elegancji i pozwoli znaleźć dużo przestrzeni do przechowywania kosmetyków, artykułów higienicznych. Szafki pod umywalkę to zazwyczaj elementy większych zestawów. Dzięki temu uda się dopasować do niej również słupek czy też eleganckie lustro. Meble dedykowane do łazienek tworzone są z wysokiej jakości płyt meblowych.